sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
2016-07-05 10:25

Tworząc swoją stronę www zapewne będziesz potrzebował/a domeny i najprawdopodobniej będzie to polska domena czyli .pl lub też .com.pl Koszt domeny przez pierwszy rok wcale nie musi oznaczać wydatków - w internecie można znaleźć oferty darmowej rejestracji polskich domen.
Jak zawsze jednak trzeba zwrócić uwagę na to co jest napisane "małą czcionkę" aby wyłapać ewentualne problemy jakie mogą się kryć za taka ofertą.

czytaj więcej... (kliknij)

2024-02-28 13:38

W świecie nieruchomości, proces sprzedaży to nie tylko wymiana własności, ale także kluczowy etap w życiu zarówno sprzedającego, jak i kupującego. Wybór właściwej nieruchomości, która spełni oczekiwania i potrzeby, to decyzja wymagająca uwagi i staranności. W tym kontekście, istotnym elementem wpływającym na proces zakupowy jest świadectwo charakterystyki energetycznej (CEP). Stanowi ono nie tylko wymagane prawem narzędzie, lecz także cenny źródło informacji dotyczących efektywności energetycznej budynku, wpływając bezpośrednio na koszty eksploatacji i komfort mieszkalny. W niniejszym artykule przyjrzymy się z bliska, dlaczego świadectwo charakterystyki energetycznej jest istotnym czynnikiem w kontekście procesu sprzedaży nieruchomości oraz jakie korzyści może przynieść zarówno sprzedającemu, jak i przyszłym mieszkańcom.

czytaj więcej... (kliknij)

2024-02-28 11:56

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wspólnie z FlowbergIT zaprasza na darmowe webinarium OSINT - dwa oblicza: atak i obrona cz. II, które odbędzie się online 6 marca 2024r. (środa) w godzinach 10:00 - 11:30.

To ważne, żeby każda organizacja korzystała z rozwiązań mitygujących ryzyko utraty wiarygodności wizerunkowej oraz tej wynikającej z podjętej współpracy z nierzetelnym kontrahentem, którego działania mogą skutkować dla przedsiębiorstwa wzrostem ryzyka reputacyjnego. Jednym ze sposobów skutecznej obrony organizacji przed wskazanymi zagrożeniami jest wdrożenie procedur polegających na analizie cyfrowych śladów jakie kandydaci do zatrudnienia w firmie zostawiają w Internecie. Natomiast skrupulatna analiza due diligence ukierunkowana na weryfikację działań kontrahenta pozwala z wyprzedzeniem zidentyfikować ryzyka i ostatecznie przyczynić się do podjęcia słusznych decyzji biznesowych, korzystnych dla każdej ze stron.

czytaj więcej... (kliknij)

2024-02-28 11:09

Mikrocement, nowoczesny i wszechstronny materiał budowlany, w dziedzinie wykończeń wnętrz zdobywa coraz większą popularność, szczególnie jako materiał do tworzenia podłóg. Jego unikalne właściwości sprawiają, że jest atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących trwałych i stylowych rozwiązań do swoich domów i mieszkań.

czytaj więcej... (kliknij)

2024-02-28 09:37

Praca biurowa uznawana jest za lekką pracę, wymagającą mniej wysiłku czy mniejszej konieczności wprowadzania ulepszeń dla stanowiska biurowego. Jednak jak w każdej pracy, także i tutaj mamy możliwość lepszej organizacji przestrzeni, która może być wygodniejsza i zoptymalizowana nie tylko pod względem BHP, ale także wygody użytkowania sprzętu. Wielu z nas zna na pewno problem plączących się, zwisających z biurka kabli. Nie zawsze gniazdko elektryczne mieści się w odpowiednim miejscu względem biurka, toteż kable przeszkadzają podczas pracy czy potrzeby wstania.

czytaj więcej... (kliknij)

2024-02-26 13:16

Nadzór budowlany odgrywa kluczową rolę w procesie realizacji projektów budowlanych. To obszar, który obejmuje szereg zadań i odpowiedzialności, mających na celu zapewnienie zgodności z normami, przepisami oraz standardami branżowymi.
To kompleksowy proces obejmujący monitorowanie, kontrolę i ocenę prac budowlanych na różnych etapach. Celem tego obszaru działalności jest zapewnienie, że prace realizowane są zgodnie z projektem, przepisami prawnymi, normami technicznymi oraz standardami jakościowymi. Nadzór ten pełni ważną funkcję w utrzymaniu wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości w budownictwie. Co to wszystko oznacza w praktyce?

czytaj więcej... (kliknij)

2024-02-23 11:39

Martwe karpie i brudna woda. Dlaczego utylizacja leków przeterminowanych jest tak ważna?
Wielu z nas ma w domu leki, które już dawno straciły swoją ważność, ale często nie wiemy, co z nimi zrobić. Prawidłowa utylizacja leków przeterminowanych jest istotna zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska, w którym żyjemy. W tym artykule dowiemy się, dlaczego nie powinniśmy wyrzucać leków do kosza, wylewać do zlewu ani spuszczać w toalecie, a także jak postępować z przeterminowanymi lekami w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

czytaj więcej... (kliknij)

2024-02-23 09:46

W świecie elektrycznych instalacji, gdzie każde połączenie przewodu ma kluczowe znaczenie, dławnice kablowe wychodzą na scenę jako niezawodne narzędzia elektryków. Choć niewielkie, te istotne elementy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu bezpiecznych i trwałych połączeń przewodów elektrycznych.

czytaj więcej... (kliknij)

2024-01-22 12:43

Na polecenie burmistrza Leszka Orpla gmina Jedlina-Zdrój złożyła kolejny wniosek o środki zewnętrzne na wymianę kopciuchów na ekologiczne piece do ogrzewania. - Samorząd ma możliwość dbania o zdrowie mieszkańców. Jedlinianie mają prawo do oddychania czystym powietrzem i jednym z moich obowiązków jest o to zadbać - mówi Leszek Orpel.

czytaj więcej... (kliknij)

2024-01-22 12:40

O inwestycjach, trudnych czasach i planach - rozmowa z burmistrzem Dzierżoniowa.

czytaj więcej... (kliknij)