Praca biurowa uznawana jest za lekką pracę, wymagającą mniej wysiłku czy mniejszej konieczności wprowadzania ulepszeń dla stanowiska biurowego. Jednak jak w każdej pracy, także i tutaj mamy możliwość lepszej organizacji przestrzeni, która może być wygodniejsza i zoptymalizowana nie tylko pod względem BHP, ale także wygody użytkowania sprzętu. Wielu z nas zna na pewno problem plączących się, zwisających z biurka kabli. Nie zawsze gniazdko elektryczne mieści się w odpowiednim miejscu względem biurka, toteż kable przeszkadzają podczas pracy czy potrzeby wstania.
Z pomocą idą trytytki, które pozwolą na połączenie kabli w jeden pęk. Złapane co jakiś czas za pomocą takiej opaski kable nie będą się plątać ani przeszkadzać pod biurkiem. Dodatkowo warto zastosować przepusty kablowe w biurku. Nasz laptop będzie mógł się ładować bez wywoływania w nas irytacji z powodu kabla w nieodpowiednim miejscu. Przepusty kablowe są to niewielkie elementy montowane w specjalnie wywierconym otworze biurka, najczęściej w jego roku z dala od powierzchni roboczej. Przepusty wykonane są z tworzywa sztucznego lub metalu, mogą mieć różne kolory i kształty. Każdy z nas z powodzeniem będzie mógł dopasować ten element do swojego biurka.
Oprócz ułatwienia poprowadzenia kabli i trzymania ich ułożenia pod kontrolą, przepusty kablowe pełnią także funkcję ochronną. Specjalnie zaokrąglone brzegi zapobiegają ocieraniu się kabli o ostrą krawędź biurka, dzięki czemu zapewniają im bezpieczeństwo i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Taki mały i prosty element, a jednak warto o nim pamiętać urządzając biuro. Czasami poza laptopem na naszym biurku znajduje się więcej urządzeń. Większy monitor, głośniki, a może nawet mała drukarka itd. W takich sytuacjach jeszcze bardziej odczujemy potrzebę zastosowania takiego rozwiązania umożliwiającego trzymanie kabli pod kontrolą w bezpieczny sposób.
Przepusty kablowe mogą być montowane także w innych meblach, np. w szafach, regałach, stojakach – po prostu wszędzie tam, gdzie zamierzamy umieścić sprzęt. Oczywiście dotyczy to nie tylko biura czy gabinetu, w którym pracujemy ale także naszego domu i mieszkania. Wciąż jeszcze stosowane są tzw. meblościanki, gdzie ustawia się cały sprzęt RTV. Nie trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby salon z taką elegancką ścianką wyposażoną w nowoczesny sprzęt, a z przodu czy z boku wisiałyby kable… Psułoby to cały efekt. Dlatego właśnie również w takich meblach wykonane są przepusty, przez które puszcza się kable tyłem. Jest to rozwiązanie zapewniające funkcjonalność i estetyczny wygląd.
Pamiętajmy, że walające się kable to nie tylko bałagan, ale także zagrożenie. Oprócz potknięcia się o kable i zrobienia sobie krzywdy, możliwe jest ich mechaniczne uszkodzenie, co będzie wiązało się z jeszcze większym ryzykiem, np. porażeniem prądem. Obserwujmy więc stan przewodów swoich urządzeń, czy w biurze, czy w domu, także wtedy, gdy stosujemy rozwiązania pozwalające utrzymać w tych miejscach porządek. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze, a urządzenia mają nam ułatwiać, a nie utrudniać życie.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcejZapraszamy do Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia ul. Ozimska 72A na konsultacje i badania wzroku z okazji Dnia Kobiet w piątek 7 marca 2025 r. w godzinach 10.00-14.00.
Schorzenie narządu wzroku w ostatnich czasach jest chorobą cywilizacyjną. Pracujemy dużo przy komputerze, oglądamy telewizję, przebywamy długi czas przy sztucznym oświetleniu. Wszystkie te czynniki powodują, że nasz wzrok pogarsza się.
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, chorobą, która staje się jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Depresja dotyka coraz młodsze osoby i wpływa na wiele aspektów życia społecznego. Celem kampanii „Stop Depresji” jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców na ten temat.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcej