W Jedlinie-Zdroju budowane są 44 nowoczesne mieszkania przy ul. Władysława Andersa. Będą to 2 i 3 pokojowe mieszkania. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji windę, a w budynku znajdą się pomieszczenia gospodarcze, wózkownia, rowerownia, a także podziemny parking na 23 samochody. Przed blokiem powstanie 39 miejsc parkingowych.
Całość będzie estetycznie zaaranżowana. Inwestycja ma być gotowa najpóźniej w trzecim kwartale 2025 roku, jej wartość to około 22 miliony złotych.
- Budujemy w Jedlinie – Zdroju 35 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od 42 do ponad 52 m kw. oraz 9 trzypokojowych o powierzchni około 62 m kw. Już można się o nie ubiegać w siedzibie „TBS” w Kamiennej Górze oraz w Urzędzie Miasta Jedlina – Zdrój – mówi prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o.o. w Kamiennej Górze, Władysław Niemas.
Te jedlińskie, podobnie, jak wszystkie budowane przez „TBS” sp. z o.o. w Kamiennej Górze, będą wykonane „pod klucz”, w wysokim standardzie. W pokojach będą panele, w kuchniach i w łazienkach płytki ceramiczne, stolarka okienna 3 -szybowa PCV. Każdy lokal będzie wyposażony w czteropalnikową elektryczną kuchenkę z piekarnikiem, zlewozmywak, umywalkę z baterią, miskę wc oraz wannę. W lokalach mieszkalnych zaprojektowano ogrzewanie płaszczyznowe, zamiast tradycyjnych grzejników.
Miasto Jedlina-Zdrój jest wspólnikiem Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” sp. z o. o. w Kamiennej Górze, stąd realizacja projektu na terenie Jedliny. Montaż finansowy tego przedsięwzięcia obejmuje udział miasta Jedlina-Zdrój w kwocie ponad 1,7 mln zł. Pozostałe wydatki związane z budową pokryją rządowe dotacje, kredyt zaciągnięty przez towarzystwo oraz wpłaty od przyszłych najemców.
- Lokale są przeznaczone dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu na terenie naszego kraju i nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania, a których dochody pozwalają na pokrycie należności z tytułu najmu mieszkania – tłumaczy burmistrz Jedliny – Zdroju, Leszek Orpel. Najem regulują stosowne przepisy.
Aby uzyskać mieszkanie z zasobów TBS należy dokonać wpłaty partycypacji w wysokości około 1300 zł za metr kwadratowy, a także na miesiąc przed wprowadzeniem się do lokalu mieszkalnego uregulować kaucję w wysokości 12-krotnego miesięcznego czynszu. Umowy najmu zawierane są na czas określony, niekrótszy niż 5 lat. Najemca w każdej chwili może wypowiedzieć umowę z jednomiesięcznym okresem i wyprowadzić się. W momencie rozwiązania umowy najmu wpłacona kaucja oraz partycypacja są zwracane.
- Mieszkanie TBS jest świetną opcją dla osób, których nie stać na zakup mieszkania na własność, którym bank nie chce przyznać kredytu na zakup mieszkania, gdyż nie posiadają pełnej zdolności lub z innych przyczyn. To opcja dla osób, które chcą w przyszłości kupić swoje własne mieszkanie, ale nie chcą płacić bardzo wysokich czynszów na wolnym rynku najmu i zamiast tego wolą odkładać gotówkę na wkład własny podczas starań o kredyt hipoteczny w przyszłości. To idealna opcja dla przyjezdnych w nasze okolice za pracą lub z innych przyczyn, ale póki co niechcących osiadać na stałe, kupując mieszkanie i zaciągając kredyt – wyjaśnia Leszek Orpel.
Dlaczego warto zamieszkać w Jedlinie – Zdroju? Bo to bardzo dobre miejsce do życia. Standardy miejscowości uzdrowiskowej, parki - szczególnie Park Zdrojowy, kompleksy rekreacyjne, trasy spacerowe, place zabaw. W mieście jest bardzo dobra infrastruktura komunalna; wyremontowane drogi, żłobek , przedszkola , szkoła podstawowa. Znakomite połączenie z Wałbrzychem (26 autobusów linii nr5, lokalny autobus Szarlotka, dwie stacje kolejowe - w kierunku Wrocławia i Kłodzka.
Nowością jest Jedlińska Karta Mieszkańca z rabatami na atrakcje: całoroczny tor saneczkowy, parki linowe, lodowisko miejskie. W bliskiej okolicy jest mnóstwo różnorodnych miejsc do zwiedzania i górskich wędrówek w góry. Z Jedliny-Zdroju można wejść na Górę Borową (853 m n.pm.), gdzie z wieży widokowej widać całą panoramę Gór Wałbrzyskich. Odkrywców przyciągają także: Pałac Jedlinka czy historyczne trasy kolejowe.
Źródło: jedlinazdroj.eu
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcejZapraszamy do Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia ul. Ozimska 72A na konsultacje i badania wzroku z okazji Dnia Kobiet w piątek 7 marca 2025 r. w godzinach 10.00-14.00.
Schorzenie narządu wzroku w ostatnich czasach jest chorobą cywilizacyjną. Pracujemy dużo przy komputerze, oglądamy telewizję, przebywamy długi czas przy sztucznym oświetleniu. Wszystkie te czynniki powodują, że nasz wzrok pogarsza się.
23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, chorobą, która staje się jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Depresja dotyka coraz młodsze osoby i wpływa na wiele aspektów życia społecznego. Celem kampanii „Stop Depresji” jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców na ten temat.
czytaj więcejCelem Programu Polska Cyfrowa jest, żeby jak najwięcej mieszkańców, na terenach gdzie inwestycje w sieci szerokopasmowe są nieopłacalne na warunkach rynkowych, miało dostęp do szybkiego internetu (m.in. światłowody).
Szacujemy, że dzięki Programowi Polska Cyfrowa do końca 2023 r. ok. 2 mln gospodarstw domowych, przede wszystkich z obszarów wiejskich, podmiejskich i słabo zaludnionych uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu.
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcej