WYKORZYSTUJ PĘD SAMOCHODU
Obecnie samochody są bardzo ciężkie i rewelacyjnie się toczą.
1.Warto toczyć się na luzie. Spadek prędkości jest nieznaczny i prawie niezauważalny dla innych . Wprawdzie silnik zużywa paliwo ale przejedziemy w ten sposób dłuższy dystans niż hamując silnikiem.
2.DLACZEGO HAMUJEMY SILNIKIEM? Hamowanie silnikiem to skuteczna metoda wytracania prędkości poprzez zdjęcie nogi z gazu i stopniową redukcją biegów. Zdejmując nogę z gazu odcinamy dopływ paliwa do silnika, więc jedziemy prawie „ZA DARMO". Podczas takiego manewru wtryskiwacze paliwa nie pracują, w przeciwieństwie do hamowania hamulcem.
3. Możesz kontrolować prędkość auta wrzucając coraz niższy bieg, wtedy szybciej zredukujesz prędkość. Silnik zaczyna zużywać paliwo dopiero wtedy, gdy obroty spadną poniżej 1000 obr./min, więc gdy osiągniemy ok. 1200 obr/min należy zredukować bieg na niższy, aby obroty się zwiększyły.
KIEDY HAMUJEMY SILNIKIEM? Zachowując odpowiedni odstęp od auta jadącego przed nami możemy hamować silnikiem z powodzeniem także w mieście na przykład dojeżdżając do świateł. Duże korzyści uzyskujemy w terenie górzystym na stromych zjazdach. Jadąc w dół kontrolujemy silnikiem prędkość auta, nie pozwalając nadmiernie się rozpędzić (można oczywiście używać hamulca, byle samochód zjeżdżał z włączonym biegiem i bez użycia pedału gazu).
Pamiętaj! Jazda na luzie ze stromej góry może okazać się niebezpieczna z powodu braku skutecznego hamowania.
Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcejOd poniedziałku 3 lutego ruszają w naszym województwie ferie zimowe. Bezpieczne ferie dla dzieci to temat bardzo ważny, szczególnie w kontekście różnych aktywności, które mogą odbywać się właśnie w tym czasie.
czytaj więcejJuż 13 grudnia o godzinie 11:00 w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie skierowane do seniorów.
czytaj więcejUpadłość konsumencka jest jednym z rozwiązań dla osób zadłużonych, które nie są w stanie poradzić sobie ze swoimi zobowiązaniami. Jednak nie zawsze jest to jedyna opcja. Istnieje kilka alternatyw, które mogą pomóc w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej, pozwalając uniknąć drastycznych konsekwencji związanych z likwidacją majątku czy długotrwałym procesem sądowym. W zależności od okoliczności, osoby zadłużone mogą rozważyć takie opcje jak negocjacje z wierzycielami, zawarcie ugód, konsolidację długów czy restrukturyzację zobowiązań.
czytaj więcejUpadłość konsumencka to procedura, która umożliwia osobom fizycznym uwolnienie się od nadmiernych zobowiązań finansowych. Jednak jednym z najczęstszych pytań dotyczących tej procedury jest kwestia majątku – co dzieje się z posiadanymi dobrami, czy upadłość oznacza całkowitą ich utratę i jakie składniki majątku można zachować. Zrozumienie zasad likwidacji majątku w ramach upadłości konsumenckiej pozwala lepiej przygotować się do procesu i świadomie podjąć decyzję, czy jest to odpowiednie rozwiązanie w danej sytuacji.
czytaj więcej