sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Niedziele z historią Dzierżoniowa
2024-06-21 09:04

Ubiegłoroczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Również pomysł na ten rok z pewnością przyciągnie i mieszkańców i turystów odwiedzających Dzierżoniów. Pierwsza „Niedziela z historią” już 23 czerwca.


W tym roku przewodniczką spacerów tematycznych będzie Roksana Augustyniak, a spacery prowadzić będą śladami filmowego Dzierżoniowa, dzierżoniowskich żydów. Uczestnicy poznają też różnorodność religijną naszego miasta, dowiedzą się przed jakim zagrożeniami broniły nas mury obronne i spojrzą na miasto okiem Ericha Hasse – urzędnik przedwojennego Dzierżoniowa i autor wydanego w 1930 roku przewodnika „Reichenbach: przewodnik po mieście i okolicach”.

 

Harmonogram tematycznych spacerów po Dzierżoniowie

 

  • 23 czerwca – Filmowy Dzierżoniów (godz. 11.00, rynek)
  • 7 lipca – Śladem Dzierżoniowskich Żydów (godz. 11.00, rynek)
  • 21 lipca – Wysoki Dzierżoniów (godz. 11.00, rynek)
  • 4 sierpnia – Wzdłuż murów miejskich (godz. 11.00, Wał Szwedzki)
  • 18 sierpnia – Różnorodność religijna Dzierżoniowa (godz. 11.00, rynek)
  • 25 sierpnia – Dzierżoniów oczami Ericha Hasse (godz. 11.00, dworzec PKP)

 

Na „Niedziele z historią Dzierżoniowa” zaprasza burmistrz i Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa.

 

dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: