sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Małżonek nie zgadza się na rozwód - co robić?
2024-05-09 10:26

W małżeństwie, tak samo jak w życiu, mogą wystąpić trudne sytuacje, które prowadzą do decyzji o rozwodzie. To proces emocjonalnie i prawnie wymagający, który wymaga zrozumienia i determinacji. Jednak, gdy jeden z małżonków nie zgadza się na rozwód, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. W takich przypadkach istotne jest poszukanie najlepszego rozwiązania, które będzie chronić prawa i interesy obu stron. Dlatego też warto poznać możliwe kroki do podjęcia, aby skutecznie radzić sobie z sytuacją, gdy małżonek nie chce dać zgody na rozwód.

W Polsce, procedura rozwodowa wymaga jednomyślnej zgody obojga małżonków lub orzeczenia sądu na podstawie określonych przesłanek, gdy zgoda nie jest możliwa do uzyskania. Jakie kroki należy podjąć, jeśli małżonek nie chce dać ci rozwodu?


Po pierwsze, warto próbować negocjować z małżonkiem i przekonać go do wspólnej zgody na rozwód. Może to wymagać otwartej i szczerze rozmowy, w której przedstawisz swoje argumenty i przekonasz małżonka, że rozwód jest dla was obu najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli negocjacje nie przynoszą rezultatów, możesz złożyć pozew o rozwód do sądu na podstawie jednej z przesłanek określonych w prawie, takich jak trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego, alkoholizm jednego z małżonków, lub skazanie jednego z małżonków za popełnienie przestępstwa. W takim przypadku sąd podejmie decyzję co do winy w rozkładzie pożycia małżeńskiego i może orzec rozwód bez zgody drugiego małżonka.

Jeśli jesteś pewien, że nie ma szans na wspólną zgodę na rozwód i nie spełniasz kryteriów określonych w ustawie, możesz podjąć próbę mediacji rodzinnej. Mediacja może pomóc w znalezieniu kompromisu i rozwiązaniu konfliktu między małżonkami bez konieczności interwencji sądowej.

Jeśli żaden z powyższych kroków nie przynosi rezultatów, prawnik rozwód Bielsko-Biała może pomóc. Potrzebujesz wówczas prawnika specjalizującego się w sprawach rozwodowych, który pomoże ci w złożeniu pozwu o rozwód do sądu oraz reprezentacji w trakcie postępowania rozwodowego. Osoba ta będzie w stanie udzielić ci fachowej porady i zapewnić wsparcie w trudnym procesie uzyskania rozwodu.

Ważne jest, aby pamiętać, że rozwód to poważna decyzja życiowa, która może mieć długofalowe konsekwencje dla obu stron. Dlatego też warto podjąć wszelkie możliwe kroki, aby osiągnąć porozumienie i zakończyć małżeństwo w sposób jak najbardziej harmonijny i korzystny dla wszystkich zaangażowanych osób.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: