Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
Bardzo często mieszkańcy miasta Wałbrzycha mylą urzędy. Nie rozpoznają podziału administracyjnego na Miasto Wałbrzych i Powiat Wałbrzyski posługując się przynależnością administracyjną sprzed 2013 roku. Powoduje to opóźnienie w realizacji ich wniosków, które błędne są kierowane do Starostwa Powiatowego a nie do Urzędu Miejskiego. Jeżeli tego podziału nie rozróżniają „lokalsi” to tym bardziej nie rozróżniają turyści. Radzie i Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego zależy na budowaniu swojej marki i jakości świadczonych usług. Przez ostatnie 9 lat Powiat Wałbrzyski wyremontował 130 km dróg i 19 obiektów mostowych. Dba o letnie i zimowe utrzymanie dróg- cząstkowe naprawy, koszenie poboczy, udrożnianie rowów, utwardzanie poboczy. Powiat wspiera również inicjatywy mieszkańców poprzez współprace z organizacjami pozarządowymi, sołectwami czy OSP. Od prawie dekady znakiem rozpoznawczym Powiatu Wałbrzyskiego jest logotyp „Ziemia Wałbrzyska”. Niestety sąsiedni samorząd coraz częściej używa tego określenia do opisu terenu własnej działalności.
Organy stanowiące Powiatu Wałbrzyskiego chcą zaakcentować odrębność terytorialną i administracyjną obu samorządów. Zwiększy to rozpoznawalność powiatu wałbrzyskiego co korzystnie wpłynie na promocją i rozwój turystyki. „Chcemy być sobą!” parafrazując słowa piosenki.
Koszty?
Te związane z wymianą tablic urzędowych poniesie Powiat Wałbrzyski. Przedsiębiorcy 350 zł za zmianę wpisu w KRS a organizacje pozarządowe zarejestrowane w KRS 150 zł. Innych kosztów nie ma.
Źródło: powiatwalbrzyski.pl
Informujemy, że w dniu 30 września 2023 r. w godz. 10.00-13.00, na ul. Rynek (mały Rynek) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego tj: sprzęt radiowy i telewizyjny, komputery, monitory, drukarki, żelazka, odkurzacze, każdy sprzęt zasilany na prąd i baterie itp.
czytaj więcejMieszkańcy Wałbrzycha i okolic zyskają swoich liderów i liderki higieny cyfrowej
Wiedzę na temat higieny cyfrowej i narzędzia wspierające działania na rzecz lokalnej społeczności zdobędzie 25 osób wyłonionych w drodze rekrutacji do programu „Lokalni liderzy i liderki higieny cyfrowej”. Pilotaż programu organizowanego przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Fundację „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa” odbędzie się w Wałbrzychu, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta.
czytaj więcejDubaj DARMOWY Poradnik na sezon 2023/24 – wakacje, wycieczki, najważniejsze informacje
Do każdego wyjazdu warto się odpowiednio przygotować. Zakup biletów lotniczych i rezerwacja noclegu oraz sprawdzenie okolicznych atrakcji – to tylko nieliczne czynności, które należy wykonać. Nie inaczej jest w przypadku organizacji podróży do Dubaju. Zebrałem najważniejsze informacje, dzięki którym będziesz wiedzieć, co ze sobą zabrać w podróż i w jaki sposób poruszać się po mieście już od samego wyjścia z lotniska.
czytaj więcejPrawie 30 mieszkań komunalnych powstanie w Głuszycy. Jeśli procedura uzyskania pozwolenia przebiegnie pomyślnie, wybodowany zostanie budynek mieszkalny przy ul. Dolnej.
czytaj więcejCentrum Kultury-MBP w Głuszycy - jak co roku - zaprasza mieszkańców do włączenia się do ogólnopolskiej akcji upowszechniającej czytelnictwo. W piątek 1 września o godz. 17:00 zapraszamy do sali widowiskowej, gdzie usłyszymy wybrane fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, tegorocznej lektury „Narodowego Czytania”.
czytaj więcej