sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Solidne pokrycia dachowe
2015-04-13 14:24

- Jedną z najlepszych metod pokrycia dachu jest dachówka ceramiczna lub betonowa. Nie zawsze jednak mogą być one stosowane ze względu na kąt nachylenia. Koszt wykonania dachu to wydatki przeznaczone na konstrukcję, izolację, pokrycie a także robociznę– mówi Jakub Ruchała z firmy Dach - Majster w Jedlinie - Zdroju.


- Czym najlepiej pokryć dach? Dachówką, a może blachą?
- Każdy dach ma swoją specyfikę. Jedną z najlepszych metod pokrycia dachu jest dachówka ceramiczna lub betonowa. Nie zawsze jednak mogą być one stosowane ze względu na kąt nachylenia. Alternatywnym sposobem pokrycia dachu może być również blacho dachówka lub papa, ale z pewnością nie jest ona tak długowieczna. Pokrycia z blach cenione są ze względu na korzystną cenę i niewielki ciężar. Różnice w cenach wynikają z rodzaju i grubości blachy, kształtu pojedynczych elementów oraz zastosowanych zabezpieczeń powierzchni. Najdroższe, ale też i najtrwalsze, są blachy miedziane, a najtańsze – stalowe. Na pokrycia stosowane są także blachy aluminiowe, cynkowe oraz cynkowo-tytanowe.

- Jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi materiałami, ich ceną i wytrzymałością?
- Dach ma ogromne znaczenie w całym projekcie, zawsze jed- Solidne pokrycia dachowe nak istnieje kilka możliwości zaoszczędzenia, bez utraty pewności co do jego funkcjonalności i trwałości. Koszt wykonania dachu to wydatki przeznaczone na konstrukcję, izolację, pokrycie a także robociznę. Każdy element można wykonać z tworzyw różniących się znacznie jakością oraz ceną. Oszczędności na materiałach konstrukcyjnych i izolacyjnych są dużym ryzykiem – często ich naprawa lub wymiana jest dużo bardziej złożona i droższa niż samo pokrycie. Na pokryciu dachu można oszczędzić, ale oznacza to często krótszy czas eksploatacji dachu, a co się z tym wiąże- częstsze i większe wydatki na jego naprawę lub wymianę. Dlatego właśnie wybór: tańsze czy droższe- jest jednocześnie decyzją, jak szybko chcemy ponosić dodatkowe koszty. Nie jest to oczywiście regułą, że tak się stanie, ale trzeba brać taką ewentualność pod uwagę.

- Jak dbać o dach? Czy wymaga on częstych przeglądów?
- Przeglądy konserwacyjne dachów najlepiej powierzyć profesjonalnym firmom dekarskim i wykonywać je co najmniej raz w roku. Istotnymi elementami przeglądu dachu jest sprawdzenie szczelności pokrycia, wyczyszczenie rynien i ich regulacja.

- Jak zdobyć uprawnienia na pracę na wysokości?
- Głównym wymogiem pracy na wysokości jest badanie wysokościowe wykonywane przez lekarzy specjalistów z medycyny pracy.
Czy zajmują się Państwo również sprzedażą materiałów dekarskich?
Specjalizujemy się w sprzedaży wysokiej jakości pokryć dachowych. U nas kupicie Państwo zawsze oryginalny towar z gwarancją producenta, ponadto profesjonalnie wykonane wyliczenia daje państwu pewność, iż w trakcie pokrywania dachu nie zabraknie materiału co jest bardzo ważne.
W sprzedaży posiadamy blacho dachówki, dachówki, docieplenia, papy, rynny, artykuły dekarskie.

Więcej informacji pod nr tel. 691 187 603 Zapraszamy do współpracy.Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: