sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Nowoczesne ogrzewanie - innowacyjność, energooszczędność
2015-04-13 14:23

Wybór ogrzewania jest bardzo ważną decyzją podczas budowy wymarzonego domu. Zależny jest on od wielu czynników: rodzaju pomieszczenia, czasu nagrzewania. Coraz częściej spoglądamy w stronę nowoczesnych rozwiązań technicznych jakie niesie ze sobą użycie instalacji gazowych oraz budowa domów pasywnych z elementów, które do minimum ograniczają zużycie energii.


Innowacyjność
Jeśli chcesz ogrzewać dom gazem masz dwie możliwości – podłączyć dom do sieci gazowej zewnętrznej lub korzystać z gazu płynnego, który przechowuje się w zbiorniku na działce. Gaz trzeba doprowadzić do domu, wykonując przyłącze) oraz instalację gazową wewnętrzną, którą gaz będzie doprowadzony do źródła ciepła. Ciepło wytwarzane w kotle jest przekazywane do instalacji centralnego ogrzewania, która dystrybuuje je po całym domu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ w porównaniu z instalacjami typu C.O nie trzeba martwić się o ciągłe uzupełnianie pieca, a wyregulowanie temperatury jest o wiele łatwiejsze. Jeżeli chodzi o podgrzewanie wody to taki instalacji nie przewiduje dodatkowych urządzeń montowanych specjalnie do tej czynności. Nowoczesne kotły gazowe mają jeszcze inne zalety – są czyste w porównaniu z kotłami na węgiel lub drewno i nie zajmują dużo miejsca. Jeśli masz miejsce i ustawisz je w kotłowni, nic nie stoi na przeszkodzie, by pełniła ona również funkcję piwnicy czy schowka. Nie ma, jak w przypadku urządzeń na paliwa stałe, brudzącego pyłu z węgla czy drewna.

Energooszczędność
W dzisiejszych czasach, kiedy ceny energii stale rosną bardzo ważnym czynnikiem stały się materiały, które w jak najmniejszym stopniu pozwalają na wydostawanie się ciepła na zewnątrz- czyli jego utraty. Współczynnik przenikania ciepła powinien być możliwie jak najniższy, gdyż wtedy straty ciepła w poszczególnych pomieszczeniach budynku są mniejsze i cały dom jest odpowiednio dogrzany. Wszelkie straty ciepła w domach wynikają z jego przenikania przez zewnętrzne przegrody budynku, czyli okna, drzwi, ściany, dach oraz podłogi. Dlatego w domach pasywnych, które są przyszłością, używa się jak najwięcej rozwiązań, które pomogą tą stratę zniwelować. Również elementy odpowiedzialne za pozyskiwanie i produkcję energii są niezwykle nowoczesne i niwelują cene za ciepło oraz energię i minimum.
Rozwiązania opisywane powyżej mają również jedną wspólną bardzo ważną zaletę. Nie mają negatywnego wpływu na środowisko i nie wpływają na jego degradację. Musimy pamiętać, że źródła energii z jakich będziemy korzystać w przyszłości to najprawdopodobniej, źródła naturalne pochodzące z energii słonecznej, wodnej, wiatrowej a także gleby.
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: