sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Jazda ekologiczna i ekonomiczna - NA NAJWYŻSZYM BIEGU
2015-03-19 08:20

JEDŹ NA MOŻLIWIE NAJWYŻSZYM BIEGU

1. 60 km/h na najwyższym biegu ? TAK ! Nie zależnie ile biegów ma auto to najwyższy bieg włączony najwcześniej zmniejszy spalanie.
Pamiętaj! Auto pali najwięcej na niskich biegach, przechodząc dynamicznie lecz płynnie na coraz wyższy bieg ograniczamy spalanie.


2. CO NA TO SILNIK? Postęp technologiczny w budowie samochodów sprawił, że technologia produkcji silników uległa zmianie na przestrzeni lat. Zastosowanie nowoczesnych materiałów, znaczne zmiany konstrukcyjne, a także dużo lepsze paliwa i oleje sprawiają, że obecnie jazda na wysokich biegach jest „zdrowsza" dla silnika. Pracuje on w takich warunkach najoszczędniej – gdy jest mocno obciążony i zmuszony do efektywnego wykorzystywania skromnej dawki paliwa. Nie ma obawy o uszkodzenie silnika w takich warunkach.

3. WYMIERNE KORZYŚCI - Nasz silnik na tym nie ucierpi a już na pewno nasz portfel na stacji benzynowej. Dodatkowo wydłużamy żywotność wielu elementów naszego auta, jak np. sprzęgła czy skrzyni biegów. Elementy przeniesienia napędu są narażone na szybkie zużywanie w cyklu miejskim, gdy kierowcy jeżdżą „gaz-hamulec", czyli mało płynnie i na niskich biegach.

Pamiętaj!
1 bieg - ruszanie;
2 bieg - 10 km/h;
3 bieg - 30 km/h;
4 bieg - 45 km/h;
5 bieg - 60km/h ;
6 bieg - 65 km/h.Autor: ekoprezent.org


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: