sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Jazda ekologiczna i ekonomiczna - DELIKATNIEJ Z GAZEM
2015-03-19 08:17

DELIKATNIEJ Z GAZEM

1. RUSZANIE - unikaj tzw. „palenia gumy" ruszając na światłach lub włączając się do ruchu np. z drogi podporządkowanej. Kilka sekund jazdy na wysokich obrotach może powodować taką samą emisję CO2 jak kilka kilkanaście minut ekologicznej jazdy.

Pamiętaj! Bieg pierwszy służy tylko do ruszania - rozpędzenia auta do 10 km/h na odcinku ok. 5m.


2. PRZYSPIESZANIE - pedałem gazu należy operować delikatnie, bez nagłego wciskania do samej podłogi. Przyspieszaj z wciśnięciem pedału na ¾. W ten sposób przyspieszenie realizowane będzie dynamicznie.
Pamiętaj! Dodatkowo kontroluj czy znajdujesz się w zakresie optymalnej pracy silnika, aby spalanie było jak najmniejsze.

3. KOMPUTER POKŁADOWY - W trakcie rozpędzania auta możemy dodatkowo kontrolować chwilowe spalanie auta za pomocą wskazań komputera pokładowego. Obserwując jego wskazania przy testowaniu różnych stylów jazdy i zachowań kierowcy szybko zorientujesz się ile paliwa traci się ruszając z piskiem opon i za chwilę hamując na kolejnych światłach. Dodatkowo narzędzie to pozwoli Ci znaleźć optymalny moment na zmianę biegu na wyższy. Komputer pokładowy pozwala także kontrolować średnie spalanie na dystansie 100 km. Możesz także sprawdzić ile kilometrów przejechałeś na jednym baku paliwa.Autor: ekoprezent.org


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: