sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Znacznie mniejsze rachunki za prąd
2009-10-21 10:30

Wbrew pozorom oszczędzanie energii elektrycznej jest wręcz banalnie proste. Wystarczy w całym domu wymienimy stuwatowe żarówki na energooszczędne świetlówki, by zmniejszyć zużycie energii nawet o 80 procent.


Energooszczędne świetlówki o mocy 20 W dają tyle samo światła co stuwatowe żarówki, z tym, że zużywają pięć razy mniej energii elektrycznej. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się na zamontowanie nowoczesnego źródła energii świetlnej warto wybrać świetlówki dobrej marki, taka świetlówka działa nawet do dziesięciu razy dłużej niż jej poprzedniczka, co oznacza oszczędność 300 zł w okresie eksploatacji na jednej żarówce.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: