sowie

Sprawy mieszkaniowe, lokalowe, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie w Wałbrzychu i nie tylko.

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-23 15:07

Ostatni komentarz: Witam. Chcialem powiedziec iż w naszej wspolnocie mieszkaniowej tez kradnie sie prad ale wlasciciele mieszkan juz sobie z tym problemem troszke poradzili. Na pierwszym miejscu na korytarzach zamontowano transformatory zmiejszające napiecie i zabezpieczające instalacje elektryczną przed ponownym podłaczeniem do korytarza. A po drugie wspolnota mieszkaniowa skierowała pismo do sądu o ukaranie dzikich lokatorow ktorzy kradli prąd z klatki oraz o ich wysiedlenie...to jest kilka najprostrzych sposobow.
dodany: 2009.04.09 20:15:21
przez: Rafalcio1989
czytaj więcej
Udany urlop z biurem podróży - czytaj umowy
2009-06-26 10:39

Uważne czytanie umów, sprawdzanie uprawnień i znajomość własnych praw. To najważniejsze warunki udanego urlopu z biurem podróży.
- Powinno ono być zarejestrowane w urzędzie marszałkowskim, tam również są odnotowane wykreślenia ze spisu licencjonowanych biur podróży. Warto też znać postanowienia tak zwanej karty frankfurckiej - podpowiada Anna Sroka, powiatowy rzecznik konsumentów w Wałbrzychu.
Prawa konsumentów w tej dziedzinie reguluje ustawa o usługach turystycznych z 1997 roku.
Zadośćuczynienie za zmarnowany urlop - to roszczenie z którym coraz częściej występują klienci biur podróży. Turyści domagają się rekompensaty, gdy ich zdaniem nie wypoczęli, tak jak planowali, chociaż pozornie biuro wywiązało się z umowy.
- Rozpatrujemy sprawę klientki, która musiała wracać do domu z
powodu rzekomo zagrażającej wojny - mówi Anna Sroka.
Według rzecznika konsumentów, klientka ma szansę wygrać sprawę z biurem podróży w sądzie.


szeligowska / regionalnatv.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: